SIK SORULAN SORULAR

FİDE NE DEMEKTİR ? FİDAN İLE FARKI NEDİR ?

Fide; sebzelerin  toprağa dikilebilecek haldeki (Türüne göre değişmekle beraber yaklaşık 10-15cm)  küçük sebze ağaççıklarına verilen addır. (Bu tanım teknik tanımı değildir) Fidecilik ise sebze tohumlarının belirli iklim koşullarında çimlendirilerek, kontrollü koşullarda “fide” yetiştirmeye denir. Bizim tam olarak yaptığımız iş sebze tohumlarını belirli koşullarda çimlendirerek, onları sera gibi iklimini kontrol altında tutabildiğimiz koşullarda yetiştirerek çiftçiye toprağa diklimeye hazır sebze fidesi vermektir. Fidan ise  toprağa dikilmeye hazır meyve ağacı demektir. Fide ve fidan farkı budur.

NEDEN FİDE YETİŞTİRDİĞİNİZ HALDE ÜRÜNLERİMİZ KISMINA SEBZE RESİMLERİ KOYUYORSUNUZ ?

Sitemizi ziyaret eden arkadaşlarımız profosyonel anlamda hangi görsel fide ne fidesidir bilmedikleri için biz de ürünlerimiz kısmına daha aydınlatıcı olması bakımından fide resimleri yerine yetişmiş sebze resimleri koymayı uygun gördük ancak foto galeri kısmında bütün fideleri ait resimleri ve genel anlamda tesisimizin tohum atımından teslimatına kadar her detayını yakından görme ve inceleme şansına sahipler. Bu bölümü incelerseniz yaptığımız iş ve nasıl ürün teslim ettiğimiz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

ANLAŞMALI OLDUĞUNUZ KARGOLAR HANGİLERİDİR VE KARGO MALİYETİ NE KADARDIR ?

Hem yaygın servis ağı hem de şu ana kadar bize ciddi bir problem yaşatmaması sebebiyle Yurtiçi kargoyla çalışmaktayız.

 

(Koli ebatı:35x68x19 cm ve max. ağırlık koli başına =”3 kg” civarıdır)

FİDELERİ NASIL AMBALAJLAYIP TESLİM EDİYORSUNUZ ?

Fide viyollerini straforlardan çıkarttıktan sonra nakliyeye mukevemetli karton kutulara yerleştirerek kargoya vermekteyiz.

SEBZE FİDESİ FİYATLARI NE KADARDIR ? SEBZE FİDESİ FİYAT LİSTESİ VAR MIDIR ?

Fide fiyatlarımız sezon, çeşit, zaman ve viyol göz büyüklüğüne göre değiştiği için genel bir fide fiyatı verme şansımız maalesef yok. Bu nedenle fiyat isteklerinizi lütfen istediğiniz fide çeşitlerini ve miktarlarını belirterek iletişim sayfamızda bulunan telefonla ya da maille irtibata geçmenizi rica ediyoruz. Talep ettiğiniz ya da temin edebileceğimiz fide miktarlarına göre tarafınıza fiyat ve teslim bilgisi verilecektir.

BAYİİ SİSTEMİ İLE Mİ ÇALIŞIYORSUNUZ ? BÖLGE BAYİİLERİNİZ VAR MIDIR ?

Hayır. Genel anlamda anlaşmalı bölge bayilerimiz yok ve direk herkesten sipariş alabiliriz ancak siparişi 210 adetin altında kalan ve bize sipariş veremeyen müşterilerimizi o bölgeye en yakın bizden fide alarak ticaretini yapan arkadaşımıza yönlendirmeye çalışıyoruz. Ancak siparişi 210 adet ve fazlası olan herkes bizden fide alma şansına sahiptir.

ÖDEME KOŞULLARINIZ NELERDİR ? KARGOYLA KAPIDA ÖDEME YAPILABİLİR Mİ ?

Ödemenizi fide teslimatından önce aşağıda belirttiğimiz hesap numaralarına nakit olarak ya da kredi kartıyla (mail order)yapabilirsiniz.

Kapıda ödeme maalesef söz konusu değil. Bunun en büyük nedeni ise bildiğiniz üzere fide canlı bir malzeme. Eğer kapıda ödeme yapılmaz ise fidenin gitmesi 1 gün iadesi de 1 gün süreceğinden(ki birçok noktaya da 2 günde gitmektedir. bu da 2+2=4 gün eder)  fide muhtemelen ölecek veya zarar görecektir. Dolayısıyla  biz de bu ihtimali düşünerekten kapıda ödeme seçeneğini kabul edemiyoruz. Ancak ödemeyi aldıktan sonra kargolamayı yapıyoruz.

SEBZE FİDELERİNİN YETİŞTİRME SÜRELERİ NE KADARDIR ?


 


SİPARİŞİM NE ZAMAN ELİME GEÇER ?

Siparişleriniz ödeme teyidi alındığı anda hazırlanır ve kargoya verilir. Kargo süresi yurdun birçok bölgesi için 1 gündür ancak bazı bölgelerde bu 2 güne çıkabilmektedir. Bunu öğrenmek için lütfen bu linki tıklayınız.

http://www.yurticikargo.com/kac_gunde_ana.asp

Not: Çıkış ilini “Antalya” olarak seçiniz.

KARGOM ULAŞTIĞINDA ÜRÜNLERİM HASAR GÖRMÜŞSE NE YAPMALIYIM ? YA DA KISMİ HASAR VAR İSE ?

Böyle bir durumla karşılaşırsanız lütfen o ürünleri kargodan teslim almayınız. Derhal tarafımıza telefon açarak durumu bildiriniz. Derhal ürünlerinizin telafi edileceğinden kuşkunuz olmasın. Eğer ürünleri teslim almazsanız bozulan ürünleri biz kargo firmasıyla yaptığımız anlaşma gereği aramızda çözeriz. Sizi kargo firması ile muhatap etmeyiz.

Eğer kısmi bozulma var ise bozulan kısımları almayın ya da kargo firmasına tutanak tutturarak teslim alın. Yine bizi haberdar edin. Biz bozuk kısmı telafi eder, sorunu size yansıtmadan kargo firmasıyla çözeriz.